Známý popový písničkář, který v hudbě rád kombinuje folk s rapem a v textech s oblibou míchá veselé rýmy s vážnými tématy, Xindl X dorazí při svém jarním turné i do krnovského klubu Kofola. Autor mnoha hitů, například Anděl či Láska v housce, zde vystoupí se svou kapelou v pátek 13. dubna. Zatím se vstupenky stále dají sehnat ve všech předprodejních místech, tedy v Opavě, Krnově, Bruntále i Rýmařově.

O den později, v sobotu 14. dubna, scénu v Kofole ovládne formace The Paint z Břidličné, kterou snad ani není třeba představovat. Tentokrát ovšem dorazí s Traktorem. Nejedná se samozřejmě o zemědělský stroj, ale taktéž o hudební uskupení, kterým hardrocková The Paint dělá předskokana. Počátek kapely Traktor můžeme datovat na jaro 2001, kdy se dali dohromady bývalí členové kapel Tarantula a Wizards, Základní trio zhruba po roce doplnili další dva muzikanti a vzniká stěžejní platforma Traktoru, která kromě jednoho personálního stopstavu funguje dodnes. Veřejně se Traktor prezentuje na různých hudebních akcích, hlavně ve festivalové sezoně. V roce 2010 Traktor vyrazil na tour s kapelami Alkehol a Doga, dvakrát předskočil Teamu a jednou Slade. Studiově se Traktor prezentoval celkem třikrát.

Poprvé v roce 2004, kdy vyšlo debutové album S vlečkou se to lépe táhne, s netradičním hitem Pamela. K tomuto songu je následně natočen videoklip. Tvorba a nahrávání druhého počinu zabírá kapele celých pět let s tím, že v dubnu 2009 vychází CD s názvem 69. O dva měsíce později je natočen oficiální videoklip k songu Cosmosen ve spolupráci se Zdeňkem Izerem. Po dvouleté pauze, v únoru 2011, se opět Traktor stěhuje do studia, aby v červnu spatřilo světlo světa už zmíněné třetí CD Tmel, které s patřičnou dávkou energie udalo směr Traktoru do druhé bigbítové dekády.