Známá švédská čtyřka, která svou taneční hudbou ovlivnila celou jednu generaci, se už definitivně na jevišti v originále nikdy neukáže. Obliba jejích skladeb však přetrvává, což dokázal i zájem o muzikál a následně stejnojmenný film Mamma mia.

Třicet megahitů slavných Švédů ve stoprocentně živém provedení si budou moci poslechnout návštěvníci divadla v Krnově. Velká show pražské revivalové skupiny však přinese nejen hudbu, ale i shodné kostýmy, image a scénickou choreografii.

„Skupina ABBA World Revival představuje absolutní světovou špičku tohoto hudebního oboru a jistě nadchne každého posluchače bez rozdílu věku. Dokonalou reprodukci původní Abby studovala tato skupina nejen z nahrávek, ale i z obrazových záznamů. Jejich provedení je neuvěřitelně věrohodné,“ potvrdila Marie Žambochová, dramaturgyně krnovského divadla.

Jednu odlišnost však pražská Abba má, hlavní protagonisté nejsou jen čtyři, je jich hned deset. Nemusíte se však bát, že uvidíte dvojmo, pocit návratu do zlatých sedmdesátých zůstává zachován i v tomto ohledu, kopie originálu je na jevišti skutečně věrná, šest zbývajících hudebníků tvoří na střídačku orchestr.

O dvouhodinovou show pražské desítky je velký zájem nejen u nás, ale i v zahraničí. Skupina si již dnes blokuje termíny na příští rok, včetně účinkování na prestižních akcích. V Městském divadle v Krnově vystoupí však již v neděli 9. května.

Dita Voznicová