Divadelní soubor Záplata pořádá třetí ročník malého divadelního festivalu s názvem Za plat a… Diváci uvidí pět představení od pěti různých divadelních souborů z Bruntálu a z Osoblahy.

Festival proběhne v sobotu 10. února, první představení začíná v 15 hodin, to poslední ve 20.30 hodin.

„Účinkující jsem vybíral z bruntálských souborů, jak je zvykem u tohoto festivalu, protože chci podpořit kulturní dění hlavně v Bruntále jak u diváků, tak i u aktérů. Navíc se mi podařilo pozvat jako hosta divadelní soubor z Osoblahy. Hlavním cílem festivalu je podpořit místní soubory a ukázat občanům, že bruntálské ochotnické soubory mají co nabídnout,“ uvedl organizátor akce Ladislav Gurecký, vedoucí souboru Záplata.

Název festivalu Za plat a… je nejen slovní hříčkou, která odkazuje k názvu pořádajícího souboru.

„Důvodem je lehce ironické to, že všichni účinkující vystupují zcela zdarma a ne za plat a tři tečky proto, že si každý účinkující přináší do festivalu své osobní důvody, proč to tak dělá, a tím může být pro lidi, pro radost, prostě pro…“ podotkl Gurecký.

Festival je naplánován tak, aby uspokojil všechny věkové kategorie divadelních diváků od nejmenších dětí přes střední generaci až po pamětníky časů dávno minulých. Zahájí v 15 hodin Pohádková babička v podání Dany Šenkyříkové s pohádkou pro nejmenší Jak Zuzanka malovala.

„Zvyklostí na těchto představeních bývá, že autorka aktivně zapojuje do představení děti, což vytváří ojedinělou divadelní atmosféru,“ řekl Ladislav Gurecký.

„Zpestřením mezi divadelními vystoupeními bude prezentace známého tanečního souboru Stonožka Bruntál a můžeme se nechat překvapit uměním, které nám mistři světa určitě rádi dopřejí,“ lákal Gurecký diváky na oceňovaný soubor Stonožka.

Záplata v loňském roce se Stonožkou spolupracovala na představení Petr Pan. Po tanečním vystoupení Stonožky přijde na řadu v 16.30 hodin povedená pohádka pro děti Nevěsta pro čaroděje, kterou uvede bruntálský divadelní soubor Magnet. Pak se představí v 19.30 Ochotnické divadlo z Osoblahy.

„V představení se vracejí do minulosti a mnozí diváci si jistě rádi zavzpomínají na televizní varieté, které ochotníci předvádějí ve svém podání s názvem Show,“ uvedl Gurecký.

Na závěr dne vystoupí pořádající soubor Záplata s retro hrou Na malé stanici, která festival uzavře. Představení Záplaty začíná ve 20.30 hodin.

Karnola po požáru ze dne 20. 12. 2017.
Karnolu zapálily děti, uvedla policie