Nejprve přijde na řadu jako Radomil Uhlíř malíř. V Městském muzeu v Rýmařově v Galerii Octopus zahájí svou výstavu surrealisticko-dadaistických obrazů.

Herce, scénáristu, básníka a malíře Radomila Uhlíře mohou lidé znát z řady filmů, kde jako herec vytvořil několik desítek menších rolí, například ve filmech Kouř, Díky za každé nové ráno, Pupendo, Skřítek nebo třeba v pohádce Čert ví proč. Společně s Jaroslavem Duškem zakládal divadlo Vizita.

Jak už bývá zvykem, zároveň začne v rýmařovském muzeu i druhá výstava v galerii Pranýř, tam se mohou diváci podívat na práce dvou autorek. Petra Niklová představí své autorské šperky z keramiky a Jarmila Soldánová svou fotografickou tvorbu, kterou doprovodí vlastními texty. Vernisáž obou výstav začíná v 15 hodin, k vidění budou v rýmařovském muzeu do 1. dubna.

Radomil Uhlíř u příležitosti rýmařovské výstavy čte, recituje, zpívá a promítá své obrazy. 

Na vernisáž pak od 18 hodin navazuje mimořádný koncert ve Středisku volného času v Rýmařově, na kterém zahrají MCH Trio s Radomilem Uhlířem a jazzové seskupení Jazz Duende. Radomil Uhlíř se na pódiu představí s Mikolášem Chadimou, trombonistou Janem Jiruchou, bubeníkem Janem Chalušou a pianistou Jiřím Janďourkem. Uhlíř ve svém vokálním projevu vyluzuje nejroztodivnější zvuky a skřeky, které prokládá přednesem vlastních textů, v nichž je osobitý humor a jemná melancholie.