V týdnu od 4. do 9. října nabízí ve všech svých prostorech mnoho zajímavých akcí. Nebude chybět ani tradiční provázkiáda a amnestie pro zapomnětlivce. První říjnový týden bude patřit knihovně. V průběhu celostátní akce Týden knihoven připravila ta krnovská mnoho zajímavých akcí, a to nejen v hlavní budově, ale i v pobočce na Jiráskově ulici.

„Naše pobočka na Jiráskově ulici zároveň oslaví kulaté výročí svého založení, takže věříme, že s námi přijdou naši uživatelé toto výročí oslavit. Nabídka bude skutečně široká,“ sdělila krnovská knihovnice Božena Čepová. Nabídky se samozřejmě mohozu účastnit nejen registrovaní čtenáři, ale i zájemci z řad veřejnosti.

Pro ty jsou určeny například ve středu 6. října beseda se spisovatelem panem Vladimírem Hulpachem o mýtech pověstech či sobotní setkání s rodiči malých čtenářů. „Naše registrované uživatele zase bude určitě zajímat generální amnestie. Zcela bez sankcí mohou přijít vrátit knihy, které mají doma nejen o něco víc než stanovený měsíc. Bez obav mohou vrátit své výpůjčky z loňského roku. Amnestie platí pro čtenáře všech oddělení a poboček,“ dodala Božena Čepová.

Do programu knihovnického týdne je samozřejmě zahrnuta tradiční zábavná provázkiáda, středeční posezení nad knížkami v oddělení pro dospělé čtenáře či Hravá knihovna s otevíráním ukrytých pokladů. Bližší informace se zájemci dozvědí přímo v knihovně nebo na webových stránkách.

Dita Voznicová