Folková skupina Hrnek z Hlučína není u nás příliš známá, jde však o úspěšného účastníka mnoha soutěží i větších festivalů po celé republice. Hlučínská kapela Hrnek zahrála folkovou vlastní tvorbu, která však byla melodická a pestrá a diváky nenudila, což se občas některým komplikovaným folkovým produkcím stává. Kapela navíc předvedla příjemné dívčí vokály i zajímavé housle Galči Kolátkové a flétny Máji Dulciucové.

Pořadatelská bruntálsko-rýmařovská La Mesta, hrající vlastní texty, inspirované bluegrassem a irským folkem, si připravila několik novinek ve svém repertoáru i nástrojovém a personálním obsazení. Diváci tak viděli a slyšeli zřídka používanou americkou autoharfu, irskou píšťalu a mohli se seznámit s novou členkou Hankou Foltýnkovou, doplňující kapele nejen další hlas ale i flétnové doprovody.

Vrcholem folkového trojboje bylo bezesporu vystoupení špičkové ostravské bluegrassové formace BG Styl. Překvapila diváky několika perfektními gospely a spirituály a muzikanti BG Stylu předvedli, že jsou rovněž špičkovými instrumentalisty.

„V neposlední řadě za úspěch trojboje „může“ především ozvučení, na kterém každá hudební produkce stojí a padá. Jirka Pršala, se zhostil úlohy profesionálně s klidil oprávněnou pochvalu ostravských muzikantů. Série Folkových trojbojů k pro letošní rok končí, ale už na 16. listopad připravujeme další lahůdku v podobě křestu CD skupiny Nezmaři. Ten proběhne v Městském divadle,“ řekl hlavní pořadatel Karel Soukop