Ačkoliv hudební festival Prometalfest vol. II bude až na podzim, už nyní mají pořadatelé plné ruce práce. Jedním ze způsobů propagace tohoto projektu jsou totiž i jarní ukázkové akce nazvané Prometalfestspecialy, které mají za úkol představit lidem část účinkujících kapel na podzimním hlavním festivalu.

První Prometalfestspecial vol.I se konal 19. března v bruntálské restauraci V Parku. „Výborné výkony účinkujících kapel, skvělý zvuk, pouze sedmdesátikorunové vstupné a pro akce s živou hudbou jako stvořená hospůdka byla perfektní kombinace pro nevšední zážitek,“ konstatoval spokojeně organizátor Petr Horčičák.

Posluchači si na místě mohli také zakoupit festivalová trička, placky a samolepky. Další akce pod názvem Prometalfestspecial vol.II se bude konat v pátek 14. května opět v restauraci V Parku v Bruntále.

Znovu si pořadatelé připravili velice zájímavé obsazení!! Fanouškům se představí další kapela, která se chystá na podzimním festival, a to pražská metalcoreová skupina Diphteria. Tato kapela aktivně působí na hudební scéně zhruba čtyři roky. V únoru 2008 jim vyšel split s kapelou Vibrathorr.

V listopadu 2008 proběhlo nahrávání debutu pod názvem Claustrophobic a v září 2009 spatřil světlo světa tento velice povedený debut pod labelem L'Inphantile Collective.

„Diphteria má navíc naživo neuvěřitelnou energii, takže opravdový zážitek je zaručen!“ liboval si Petr Horčičák. Jako další kapely vystoupí na pátečním festivalu thrashmetalová kapela Postmortem z Ryžoviště a jako hosté opavská skupina Insane.