Na návštěvníky po oba dny čeká zábava a podívaná a spousta her nejen pro děti. Představí se rytířské spolky se svými bojovými scénkami. Pro děti bude opět se svými tématy k poučení lesnická pedagogika, vystoupí sokolníci s ukázkami dravců. Děti se vydají také hledat zlatý poklad Lapků s Drakova a sbírat razítka za splněné úkoly. Na jednotlivých zastaveních potkají pohádkové postavy, vodníka, vílu, skřítky či černokněžníka.

Jak se ovládají biče, to předvede mistr světa v této disciplíně Láďa Šín. Další mistr svého řemesla řezbář Jiří Halouzka přijede i se svými syny a všichni společně předvedou řezbaření s motorovými pilami.

Lesní slavnosti Lapků z Drakova lákají do Jeseníků rodiny z celé republiky i zahraniční návštěvníky. Čtrnáctý ročník se koná 21. a 22. července v Biskupských lesích u Vrbna pod Pradědem. Na fotografii Lesní slavnosti Lapků z Drakova v roce 2017.Zdroj: Petra Hanusová

Dojde i na ukázku tavby železa v replice středověké dřevouhelné huti, nebudou chybět stánky s řemeslnými výrobky a farmářskými produkty, na Drakově vystoupí také hudební skupiny. V neděli proběhne pro děti soutěž plavení míčků Drakovský plaváček.

Dobrovolníci semena kokrhele nasbírali v červnu. Dnes můžete na loukách u Krnova potkat dobrovolníky s křovinořezy, hráběmi a vidlemi na seno.
Dobrovolníci pomáhají kokrhelem i křovinořezy
Atmosféru dávného krnovského koupaliště si dokážeme představit díky zvětšeninám pohlednic ze sbírky Jiřího Křivy.
OBRAZEM: Krnovské koupaliště má výročí

Parkoviště pro motoristy bude zhruba osm set metrů před Drakovem na louce, odtud bude zajištěna doprava výletním vláčkem. Především pro děti a seniory bude sloužit doprava mikrobusem od skláren Tomi ve Vrbně pod Pradědem. V sobotu je na Drakově program od 10 do 20 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné i parkovné přijde na třicet korun, děti mají vstup zdarma.

Na Lapky z Drakova zve i televize

Akce Lesní slavnost lapků z Drakova už dávno překročila hranice regionu a sjíždí se na ní lidé z celé republiky. Zaslouženou pozornost ji věnuje i televize, která na ni připravuje pozvánku. Televizní program ČT :Déčko má pravidelný 20 minutový pořad s názvem Tamtam, ve kterém přináší dětem a rodičům tipy na výlety po České republice pro daný víkend. Své místo v pozvánce budou mít i Lapkové z Drakova, které připravuje spolek Přátelé Vrbenska.

„Děkuji všem, kteří se podílí na této nové a úspěšné tradici na Vrbensku. Děkuji také všem, kteří nám pomáhají a drží palce,“ vzkázal předseda spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus, když připravoval pro televizi obrazový materiál z předchozích ročníků Lapků z Drakova.
Pořad Tamtam s pozvánkou na akci na Drakově odvysílá televizní program „Déčko“ v sobotu 20. července v 9 hodin.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník