Obec Holčovice ožije v sobotu velkou hudební událostí nazvanou Holčovice Fest 2010. Od třinácti hodin se v areálu TJ Tatran Holčovice rozjede již čtvrtý ročník této čím dál více populárnější festivalové akce, na které si najde svůj hudební žánr opravdu každý.

Mimo známé hvězdy hudební scény si zde zahrají také místní kapely, jako je například Naoko, 220V nebo Poslední výstřel. Letos bude hudební repertoár obohacen také o skupinu z exotického Japonska Doping Panda, která vystoupí pouze na dvou místech České republiky, a to na hradeckém Rock for people a na Holčovice Festu 2010. Poté se odeberou zpět do Japonska, kde jim bude na koncertech dělat společnost česká kapela Divokej Bill.

Hudební akce, která se poprvé konala v magické datum 7. 7. 2007 a měla být připomenutím velkých povodní, které v roce 1997 takřka zlikvidovaly obec Holčovice, se rok od roku stává proslulejší. Není tedy výjimkou, že pořadatelé slibují vyšší komfort pro účinkující i hosty, než byl v loni.

VÍCE ČTĚTE ZDE

Co je však příjemná informace, výše vstupného se od loňska nikterak rapidně nezměnila a vzhledem k tomu, kolik zde vystoupí kvalitních kapel, je částka více než příjemná. V číslech to znamená, že za vstupenku v předprodeji dají hudební fandové 250 korun, na místě pak tři stovky. V ceně je započítáno parkovné a jelikož se bude koncertovat do pozdních nočních hodin, je zde vymezen také prostor pro stany, který je rovněž započten ve vstupném.

Zajištěna je rovněž autobusová doprava, která bude od 12 hodin z krnovského autobusového nádraží svážet návštěvníky na místo konání a po skončení akce je opět rozveze zpět do Albrechtic a Krnova.

Lidé, kteří se nevejdou do prvního zpátečního autobusu, se nemusí bát, že budou nuceni dojít do Krnova po svých, organizátoři slibují, že se autobus otočí na trase Holčovice – Krnov tolikrát, kolikrát to bude za potřebí. Cena jízdného nepřesáhne běžný jízdní tarif. Zájemci o svezení si mohou místo rezervovat předem na e-mailové adrese martinhradecny@seznam.cz. Bližší informace o Holčovickém festivalu naleznete na webové adrese www.kofolamusicclub.cz