Vstupné se nevybírá, pouze budou hodinu před zahájením rozdávány místenky.

Na společné hudební vlně

Městské informační a kulturní středisko v Krnově (MIKS) a obdobné zařízení v polském Prudniku mají za sebou úspěšný rok úzké spolupráce. Společně zrealizovali řadu zajímavých kulturních aktivit na obou stranách hranice.

Krnovany oslovila polská country hudba. Více čtěte zde.

„Spolupráce v tak velkém rozsahu byla možná především díky získání finančních prostředků z eurofondů. Celý projekt se jmenoval Hudba vážně i nevážně a získali jsme na něj dotaci více než deset tisíc eur,“ vysvětlila Kateřina Lindovská, ředitelka krnovského MIKS.

Česko-polské putování za kulturou

Tento projekt však nebyl první, na kterém společně české a polské kulturní zařízení pracovaly, zatím byl však největší. „Obsahem projektu byly společné hudební akce všech žánrů na české i polské straně. Nevozili jsme však jen samotnou kulturu, ale i hosty. Na každou akci v Prudniku byl vypraven autobus účinkujících a autobus diváků z Krnova a naopak,“ doplnila Lindovská.

V tomto trendu chtějí obě zařízení v budoucnu samozřejmě pokračovat. V Krnově mohli zájemci navštívit mnoho akcí z tohoto projektu na různých místech ve městě, nejvíce si však užívali prázdninových koncertů ve Flemmichově vile. Každý z nich pokořil návštěvnický rekord předchozího. Pro Krnovany bude projekt uzavřen již zmíněným velkým Festivalem krnovsko-prudnické kultury, na kterém se představí výběr nejlepších krnovských a prudnických amatérských hudebních, pěveckých a tanečních souborů. Tečku za tímto projektem vytvoří 2. prosince handicapované děti z Krnova a Prudniku při společném koncertu v prudnickém Domě kultury. Na pořad s názvem Děti dětem jsou samozřejmě srdečně zváni i Krnované.