„Bude to zajímavá výstava prací dětí základních a mateřských škol a žáků ZUŠ Město Albrechtice, kterou doplní v nesoutěžní části výstavy výtvarné práce studentů Gymnázia Krnov a dospělých, kteří o prezentaci svých prací projevili zájem," uvedl albrechtický výtvarník a pedagog Zdeněk Kurečka, který vyzval výtvarníky, aby se nechali inspirovat svým domovem.

Nejmenší výtvarníci z mateřské školy představí vše, co je zajímá, co malují rádi a má vztah 
k jejich domovu. Žáci základních škol se pokusí zachytit krajinu Albrechticka a Osoblažska, charakteristickou lidovou architekturu nebo památky místa, kde jsou doma.

Organizátory soutěže jsou ZUŠ Město Albrechtice a Město Albrechtice. Samozřejmě i malíř Zdeněk Kurečka, který na vernisáži představí soutěžící, mezi které patří i žáci prvního stupně Základní školy v Osoblaze.

„Na výstavě se mohou setkat děti nejen s tvorbou svých vrstevníků, ale třeba i svých příbuzných a známých. Bude zajímavé porovnat, zda to výtvarně jde lépe babičce či vnučce. Chceme, aby tímto setkáním představili nejen výtvarné vnímání, ale i vztah ke svému kraji," dodal kurátor výstavy Zdeněk Kurečka. Výstava bude v prostorách ZUŠ Město Albrechtice i v pátek 29. května od 9 do17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Přijďte se podívat a podpořit svým hlasem soutěžní práce dětí. Hlasy rozhodnou při vyhlášení cen diváka.