„Koncert na podporu vybavení dětského oddělení dopadl po všech stránkách nad očekávání dobře. Do divadla přišlo asi 500 návštěvníků a výtěžek ze vstupného činil 15 tisíc korun, což znamená, že z něj mohou být zakoupeny pro naše oddělení čtyři ultrazvukové inhalátory,“ zhodnotila pomoc Swingobraní primářka dětského oddělení Marie Žaloudíková.

Osobní ultrazvukové inhalátory poslouží malým pacientům, kteří po ukončení hospitalizace v nemocnici budou doma pokračovat v další léčbě. „Inhalátory dětem velmi pomohou po propuštění z nemocnice, aby se mohly doléčit v domácím prostředí,“ vysvětlila primářka s tím, že poděkování patří především vedení ZUŠ Krnov a krnovskému hudebnímu sdružení Bigband, kteří přišli s nápadem uspořádat koncert jako benefici a výtěžek věnovat nemocným dětem.

„Naše spolupráce s Bigbandem bude zřejmě pokračovat,“ dodala Marie Žaloudíková. Dětské oddělení krnovské nemocnice zajišťuje diagnostickou a léčebnou péči o děti od narození až do dosažení 19 let, a to z celého bruntálského okresu. Průměrná ošetřovací doba je zde 3,1 dne.Naoddělení jsou hospitalizovány všechny děti přijaté do nemocnice s jakýmkoliv typem diagnózy, včetně operací, onemocněním očí nebo problémy z oblasti krční, ušní, nosní. Nemocnice nabízí na dětském oddělení možnost ubytování pro doprovod malého pacienta. Je zde kapacita pro rodinné příslušníky až k deseti dětem.