Po Divokém Billovi vystoupí v neděli 15. listopadu drum'n'basoví taneční elektrojazzmeni ze Švýcarska, a v pondělí 16. listopadu bude na diskotékové Muzeum vybírat vstupné milicionář.

Zakladatelé Občanského fóra zvou na Brink Man Ship

Oslavám dvacátého výročí studentské manifestace, která v roce 1989 odstartovala sametovou revoluci, je zasvěcen prodloužený víkend v klubu Kofola. Zavzpomínat společně na cinkání klíčů a trikolory na klopě můžeme v neděli 15. listopadu na koncertě švýcarské formace Brink Man Ship, protože tento koncert uvedou Zdenek Jeník a Petr Strnadel, zakládající členové krnovského Občanského fora a vydavatelé prvních nezávislých porevolučních novin v Krnově, které se zrodily ze samizdatové tradice.

„Kapela Brink Man Ship přináší taneční hudbu, která kombinuje jazz s prvky drum'n'basu a elektroniky. To vše s notnou dávkou energie a humoru. Kvarteto má za sebou čtyři alba a několik úspěšných evropských turné,“ představil své nedělní hosty provozovatel Kofoly Martin Hradečný.

Zakladatel Brink Man Ship, saxofonista Jan Brönniman, patří k osobnostem současné švýcarské jazzové hudby. Skládá hudbu k divadelním představením i taneční věci, spolupracuje s jazzmeny i s dýdžeji. Zkoumá možnosti propojení akustického zvuku saxofonu a klarinetu s elektronicky generovanými zvuky a drum'n'basovými rytmy. Vstupné na tento mimořádný nedělní koncert je dobrovolné, protože ho spolupracuje nejen Město Krnov, ale také poslanci obou komor Parlamentu Libor Nowak a Jiří Žák.

DJ jako pionýr a totálně totalitní hity

V pondělí 16. listopadu vypukne v Kofole velká vzpomínková taškařice. Návštěvníky Muzeum Oldies pop party čekají hudební vykopávky z minulého století a dobové dekorace.

„Rudé hvězdy se srpem a kladivem, nějaké plakáty s komunistickou ideologií, budovatelská hesla a podobné srandičky. Vstupné u dveří bude vybírat buď příslušník Lidových milicí, orgán Veřejné bezpečnosti nebo nějaká podobná figura,“ prozradil pachatel happeningu Martin Hradečný.

On sám se postaví ve svém pečlivě zachovalém pionýrském kroji za mixážní pult, aby zahltil sál totálně totalitními hity. Nebudou chybět profláknutí interpreti jako Michal David, Pavel Horňák, Markéta Muchová, Pepa Melen, Michal Penk, Hložek s Kotvaldem, Kamelie, Standa Procházka ml., Bezinky a mnoho dalších. Všechny vstupenky za 30 Kč budou slosovatelné a výherce čekají překvapivé ceny.