Po loňském úspěchu koncertu Vivaldianno 2010 vybrali pro závěrečný galakoncert X. ročníku Krnovských hudebních slavností organizátoři i letos úspěšný a netradiční hudební projekt.

„Na jednu z částí programu, který jsme připravili pro závěrečný galakoncert, jsme se byli osobně podívat v Ostravě. Mohu krnovské publikum ujistit, že je čeká mimořádný zážitek spojující slavné francouzské šansony a velkolepý hudební doprovod v podání Janáčkovy filharmonie,“ zdůraznila Kateřina Lindovská, ředitelka Městského informačního a kulturního střediska v Krnově.

Její ujištění se vztahuje k druhé části slavnostního závěrečného večera, které bude věnováno především slavným francouzským šansonům od zpěváků zvučných jmen jako Edith Piaf, Mireille Mathieu či Charles Aznavour. Šansony zazní v autentickém a procítěném projevu drobné zpěvačky a muzikálové herečky Radky Fišarové za doprovodu zmíněné Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou Jana Kučery.

Atmosféru francouzských ulic a hospůdek dodá i akordeonistka Jana Bezpalcová a klavírista Vlasta Bičík. První část galavečera pak bude patřit vítězi Česko Slovenské SuperStar Martinu Chodúrovi, který zazpívá nejen písně z vlastního CD, ale i své nejoblíbenější světové hity od Toma Jonese, Franka Sinatry a dalších. Doprovodí ho členové jeho kapely a opět špičkový orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou Oscara Rozsiho.

Dita Voznicová