Štěpán Rak, vynikající světoznámý kytarista, hudební skladatel a historicky první profesor kytarové hry jmenovaný Václavem Havlem, dostál svému slibu a 6. srpna zavítá po roce opět do Krnova. Jeho koncert se uskuteční v rámci festivalu Setkání s duchovní hudbou v 18 hodin v poutním kostele Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně.

Kytarista Štěpán Rak loni oslavil své narozeniny koncertem v kostele na Cvilíně. Cvilín mu učaroval natolik, že se sem vrací i letos. Zdroj: Květoslava Kukelková

Tento virtuos, který koncertoval v mnoha zemích světa, se zapsal do srdcí Krnovanů nejen svou brilantní kytarovou hrou, ale také svým vyznáním k tomuto poutnímu místu, o kterém řekl, že patří k nejkrásnějším vůbec: „Je to místo, kde se člověku až zastaví dech.“ Stejně jako jeho loňský benefiční koncert byl velkorysým darem mistra, který takto u nás oslavil své sedmdesáté narozeniny, i výtěžek z letošního koncertu bude věnován na pokračující opravu poničených fresek.

Přes svůj věk je Štěpán Rak k nezastavení. Kromě Krnova, kam se trmácel vlakem z Liberce, si dopřál i narozeninový koncert na Karlštejně. Výčet rozmanitých koncertů by byl příliš dlouhý. Hraje už i se svým synem Janem Matějem, na prosinec připravuje koncert s Dagmar Peckovou, je i vytíženým a vyhledávaným pedagogem po celém světě.

Květoslava Kukelková