Anna Hessová se narodila s příjmením Loskotová. Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou. Výtvarnictví se ale poté věnovala pouze krátce. Pracovala v administrativě, k umění se vrátila jako spisovatelka. Nejprve publikovala časopisecky povídky.

V roce 1993 ale přišla změna. To jí vyšla její románová prvotina Návraty. „Jde o autobiografickou prózu o dětství v padesátých letech v malém městě v rodině třídního nepřítele socialismu,“ konstatoval vydavatel knihy z nakladatelství Zvon. Poutavá je i knížka Šest mužů Jindřišky O., kterou nakladatelství Oftis charakterizovalo takto: „Otevřená výpověď stárnoucí ženy Jindřišky, vlastně již důchodkyně, která se nekompromisně vyrovnává se svou minulostí.“

Realismem hýří rovněž poutavé dílko Neposkvrněné početí, pojednávající o padesátých letech 20. století. Hrdinkou je mladá dívka Jana, jejíž matka je kariéristka. Zajímá ji pouze zaměstnání a manžel. Jednou ji při cestě lesíkem domů znásilní neznámý opilý muž. Žena zatají znásilnění i bití, avšak později zjistí, že je těhotná. Příjemným čtením o osamoceném pětapadesátiletém Janovi je román Oidipův návrat. Janovi zemřela máma, která byla jeho rádkyní životem. Po pohřbu trpí hrdina depresemi. Nalezne deník, v němž matka popisuje své životní sexuální zážitky. Jan začne pít. Zápletka pokračuje v setkání s firemní lékařkou.

Knihy bruntálské rodačky nechybí ani v místní knihovně. „Její knížky jsou našim čtenářům k dispozici. Jde o díla Oidipův návrat, Panny a netvor i Psí Pánbůh,“ lákala čtenáře pracovnice bruntálské knihovny Alena Visurová.