Jedná se o netradiční prohlídky hradních zákoutí s programem skupiny šermu Taurus. Bílá paní během prohlídek hradem prochází a čeká na vysvobození ze zakletí, přičemž hledá svůj ztracený střevíc. To jsou základní témata mýtického víkendu na Sovinci.

Po oba dny se může veřejnost účastnit akce mezi 9.15 a 20 hodinou, prohlídka vyráží vždy v patnáctiminutových intervalech. Bílá paní neláká na hrad sama.

Souboje, historické tance, divadelní scénky, dobová hudba a sokolník, to jsou další lákadla, pro něž stojí za to Sovinec navštívit. Doprovodný program zajistí skupina šermu Taurus z Tuřan. Od 11.10 a 14.30 lze shlédnout jejich představení Inkvizice mocná a nemocná. Jde o veselohru o tom, jak lze (ne)umučit a (ne)odsoudit čarodějnici. Ve 12.50 a 16.10 hodin šermíři přijdou s šermířským pásmem Noc Milánská.

Výstupy se uskuteční tradičně na pátém nádvoří hradu. Na dalších místech je přichystána historická tržnice s ukázkou řemesel, střelnice z luků, kuší i vrhacími noži. Po oba dny je pohyb po hradě včetně vyhlídkové věže neomezený.