Hudební styl funk má kořeny v soulu a vytvořili jej afroameričané. Zákonitě by tedy měli být jejich nejlepšími představiteli. Zda tomu tak je skutečně máte možnost zjistit v pátek v krnovském klubu Kofola. Americký zpěvák Sonnyboy a jeho černošská doprovodná kapela si odskočí zahrát do Krnova ze svého západoevropského turné.

„Shel Riser alias Sonnyboy patří doma k velmi respektovaným umělcům,“ potvrdil Martin Hradečný, provozovatel klubu Kofola. „Podukuje velmi zajímavý moderní funk soul sound reflektující nejmodernější nahrávací a instrumentální technologie současné světové hudební scény,“ dodal Hradečný.

Shel Raiser vyrostl v Milwaukee, kde jako malý kluk dostal svou přezdívku díky multiinstrumentálním schopnostem. Zpočátku byl ovlivněn gospelem a inspirován svým strýčkem, který se v Louisianě proslavil jako bluesový zpěvák. Dodnes je to cítit v jeho tvorbě. V dospělosti se Sonnyboy přestěhoval do Minneapolisu, kam si s sebou vzal pouze kytaru a to, co měl na sobě.

Rychle si získal respekt a úspěch jako skvělý hudebník na místní hudební scéně funku, reggae, rocku a hip-hopu. Díky pozitivní mediální odezvě na svou tvorbu se odvážil přestěhovat do Mekky umělců, New Yorku, kde si záhy vybojoval jméno. Koncertuje doma i v Evropě, spolupracuje s televizními společnostmi, v loňském roce vydal v pořadí čtvrté album a vyprodukoval několik klipů.

DITA VOZNICOVÁ