Dance nation patří k nejznámějším a nejlepším krnovským souborům, vybudovala si dobré jméno na krajských i celorepublikových tanečních soutěžích. Členská základna tanečníků je opravdu různorodá. V Dance nation tančí kluci i holky od tří do pětadvaceti let. „Nyní máme přes sto tanečníků a fungovat nám začala také přípravka. Tanečních kategorií je celkem sedm, a k tomu ještě jedna skupina pro maminky,“ představila Dance nation Jana Dragounová.

Právě spousta tanečníků a další zájem o tancování přiměl choreografku a zakladatelku Dragounovou k velké změně, a to k odchodu ze Střediska volného času Méďa. „Všichni si myslí, že jsme z domu dětí odešli kvůli neshodám. To je ale nesmysl. Spolupráce s vedením domu dětí byla skvělá. Bohudík máme hodně tanečníků a prostory střediska nám přestaly stačit. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro samostatné fungování a nyní tančíme díky Michala Satkeho v Multikulturním centru Silesia,“ informovala Jana Dragounová.

Podle vedení Dance nation je připraven velký nábor. „Právě díky prostorám, kterých máme nyní dostatek můžeme nabrat více zájemců. Jedinou podmínkou pro všechny, kteří k nám chtějí chodit je mít zájem tancovat. Tréninky jsou od pondělí do pátku od 14 do 20 hodin,“ sdělila usměvavá Jana Dragounová.

Skupinu čekají také další soutěže. „V podzimní části školního roku budeme již tradičně ladit formu, zvyšovat fyzičku a zkoušet nové choreografie. Nejvíce soutěží nás čeká začátkem roku 2008, kdy se budeme opět rvát o titul mistra republiky. Samozřejmě, že i do Vánoc se nějakých soutěží zúčastníme,“ dodala Jana Dragounová.

Zájemci, kteří mají chuť tančit se mohou přijít kdykoliv informovat do Silesie, kde vedoucí Janu v odpoledních hodinách určitě najdou. Krnov a kromě dalších změn výrazně rozšiřuje svoji členskou základnu.