Robin Valášek má dobrý pocit, že alespoň jeho tanečníci vědí, jaká to byla doba, kterou představení popisuje. „Vysvětlil jsem jim ten základ a oni sami si pak dohledávali informace,“ řekl trenér Robin Valášek. Představení se odehrála dvě a zhlédlo je více jak 600 diváků.

Na červnové premiéře se představilo přes pětapadesát tanečnic a tanečníků. Klára Janků, jedna z tanečnic této bruntálské skupiny, o představení řekla: „Téma se mi přijímalo bez problému. Je to historie, která se stala, a tanec se mi zdá jako dobrý způsob, jak o tom lidem říct.“

Díky pozitivním ohlasům chystá bruntálská taneční skupina na přelomu září a října reprízu tohoto vystoupení. Repríza bude doplněna o další efekty a kulisy. „Jsem ráda, že jsem se mohla s tímto tématem sblížit a zároveň si uvědomit to štěstí, že nežijeme v té době,“ dodala Klára Janků.

Trenér Robin Valášek řekl, že je v dnešní době těžké přijít s něčím, co mládež zaujme natolik, aby tomu věnovali svou pozornost. „Na začátku představení byl v sále hluk, ale po prvním výstřelu všichni ztichli a koukali na pódium,“ popsal atmosféru představení Robin Valášek.

-les-