Skupina vznikla v loňském roce, když bratři Matěj a Štěpán Jelenovi z Nové Pláně ukončili svou dosavadní kapelu Donaha, rozhodnuti začít dělat poněkud jiný styl muziky s větším zastoupením elektroniky.

Loni v červnu kapela Brixtn představila svůj debutový singl Tak mi to nedovol a nyní přichází s druhým singlem Chemie, kterým se zdánlivě odkloňuje od své dosavadní tvorby.

„Po prvním singlu jsme se dlouho rozhodovali, čím navázat. Nechtěli jsme vydávat jeden elektro song za druhým. Stále chceme působit i jako kapela a držet si určitou živější složku v naší tvorbě. Z části i proto jsme se rozhodli právě pro Chemii. Je to naše zatím jediná balada. Týká se komplikovaných vztahů mezi lidmi, kteří k sobě znovu hledají cestu,“ uvedl frontman kapely Matěj Jelen.

Zdroj: Youtube

Skupina vsadila na osvědčený tým lidí, který stál již za jejich prvním počinem. Singl byl nahrán v pražském Rooftop Studiu Ondry Žatkuliaka, o jeho produkci se postaral Daniel Hrdlička z kapely Poetika a režie se opět ujal kolumbijský režisér Juan David Salazar, který má na svém kontě cenu za nejlepší hudební video z filmového festivalu v Los Angeles v roce 2013.

V těchto dnech skupina ve složení Matěj Jelen (zpěv, kytara), Štěpán Jelen (bicí), Dawe Gates (kytara, syntezátory) a Pavel Čejka (basa, syntezátory) nahrává v Praze ve studiu Rooftop další singl, který by chtěla představit na jaře spolu s klipem.

V našem okrese kapela Brixtn vystoupí 13. dubna ve 20 hodin v Kofola Music Clubu v Krnově jako host zpěváka Jakuba Děkana.