V koncertní síni sv. Ducha vystoupí úspěšní mladí umělci, česká violistka Barbora Hilpo Veisová a finský klavírista Marko Hilpo, kteří před čtyřmi lety obdrželi z rukou španělské královny Sofie cenu Sobresaliente pro nejlepší studenty.

Barbora Hilpo Veisová vystudovala hru na violu na Akademii múzických umění v Praze, od roku 2006 pokračovala ve svých studiích na Escuela Superior de Música Reina Sofía v Madridu a opakovaně se zúčastnila mezinárodních mistrovských kurzů komorní hudby. Je laureátkou mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 1999 a mezinárodní Beethovenovy soutěže. Spolu se svým bratrem, violoncellistou Šimonem Veisem, je zakládající členkou Snítilova kvarteta.

Marko Hilpo začal se studiem klavíru v deseti letech. Roku 2010 získal třetí cenu na mezinárodní soutěži Maria Canals v Barceloně. Koncertuje po celé Evropě a v USA, nahrává pro Finský národní rozhlas a úzce spolupracuje s mnoha soudobými skladateli, jejichž díla často premiéruje.

Je pravidelným účastníkem finských a evropských hubebních festivalů. Koncert manželů Hilpo v Krnově začíná 22. listopadu v 19 hodin. Cena vstupenky bude 120 korun, pro děti a studenty je pak částka poloviční.

-záv-