Skupina vznikla v roce 2012. Dnes ji tvoří pět vynikajících hudebníků. Místnímu publiku je dobře známá krnovská rodačka Renáta Ulmannová, členka bývalé skupiny Simeon, z jejíhož projektu Shirim Ashirim vychází. Tato zpěvačka a houslistka čerpá ze zkušeností v hudebních skupinách orientujících se na renesanční a lidovou hudbu, swing, folk a také ze studia hebrejštiny.

Další výraznou osobností je skladatel a multiinstrumentaliska Tomáš Najbrt, specialista na loutny, kytary a barokní hudbu, který výborně hraje na historické a lidové nástroje. Daniel Matulík je profesionální baskytarista se širokým spektrem zájmů a zkušeností v rocku a popu.

Michaela Švorc je ještě studentkou na Konzervatoři Jaroslava Ježka, hraje na příčnou flétnu. Tomáš Knotek je profesionální hudebník, který hraje na bicí v několika hudebních kapelách jako The Spankers, Circus Problem a podobně. V roce 2014 vydali Shirim Ashirim své první album, ve kterém spojili exotičnost a libozvučnost hebrejského jazyka s tradičními a historickými hudebními nástroji i moderními prvky.

Mnozí Krnované si pamatují vystoupení této skupiny, tehdy ještě tria, při slavnostním otevření Krnovské synagogy po téměř čtyřleté rekonstrukci v červnu 2014. Vstupné je dobrovolné. Srdečně zvou organizátoři Spolek Flemmichovka a Hudební sdružení Krnov. Koncert se koná s podporou Města Krnova.

Květoslava Kukelková