Již 16. ročník divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti (LSS) Ostrava 2023 divákům na Slezskoostravském hradě nabídne šest titulů, včetně jedné nové a jedné obnovené premiéry.

Jak se vám líbí

„Celkem uvedeme 20 představení a je na co se těšit. Sezónu v červenci zahájí premiéra komedie Jak se vám líbí," uvedl pro Deník již dříve za pořadatele Andrej Harmečko s tím, že premiérová inscenace, komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty, má tradičně vynikající obsazení.

Michael Kocáb, zpěvák kapely Pražský výběr
KVÍZ: Český rock 80. let. Zavzpomínejte na Olympic, Turbo a další legendy

„Diváci se mohou těšit na Lucii Štěpánkovou, Vaška Matějovského, Romana Zacha, Markétu Děrgelovou, Míru Noska, Pavlu Tomicovou, Tominu Jeřábka, Jakuba Žáčka a další,“ řekl dále Harmečko. Komedie Jak se vám líbí ale nebude jedinou letošní novinkou.

Dvaja páni z Verony

Svou ostravskou obnovenou premiéru bude mít i slovenská komedie Dvaja páni z Verony, se kterou se v minulosti ostravští diváci setkali.

„Nyní přichází její obnovená premiéra doplněná o akrobatické výstupy a humorné stand-upy. Mezi slovenskými hereckými osobnostmi se objeví i známí čeští herci jako například Tomáš Matonoha či Cyril Drozda. V režijním zpracování Petra Mankoveckého se dále představí Zuzana Norisová, Ľuboš Kostelný, Ondrej Kovaľ, Tomáš Grega a další,“ komentoval dále obsazení Andrej Harmečko.

Ostravské festivaly Beats for love a Colours of Ostrava v Dolní Oblasti Vítkovice. Ilustrační foto.
KVÍZ: Milujete hudbu a Colours of Ostrava? Poznejte hvězdy festivalu

Repríz se dočká také humorná komedie Sen noci svatojánské, Macbeth, magická Bouře a oblíbený titul Zkrocení zlé ženy. Ale právě tento všechna představení tohoto titulu, stejně jako v případě premiérové komedie Jak se vám líbí, jsou již beznadějně vyprodána. Vstupenky ale lze ještě koupit (ve čtvrtek odpoledne byly ještě stále k dispozici - pozn. red.) na představení her Sen noci svatojánské, Dvaja páni z Verony, Macbeth a Bouře. Záběry z jednotlivých her přinášíme ve fotogaleriích níže.

Sen noci svatojánské:

Bouře:

Zkrocení zlé ženy:

Macbeth:

Další informace najdete na stránkách festivalu www.shakespearova.cz.