Letošní, již 16. ročník divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti (LSS) Ostrava 2023, divákům nabídne šest titulů, včetně jedné nové a jedné obnovené premiéry.

Jak se vám líbí

"Celkem uvedeme 20 představení a je na co se těšit. Sezónu v červenci zahájí premiéra komedie Jak se vám líbí," láká za pořadatele Andrej Harmečko s tím, že předprodej vstupenek v síti Ticketmaster začíná v úterý 4. dubna v 10 hodin.

Majáles 2019 v Ostravě.
V Ostravě se letos budou konat dva majálesy, 27letou tradici drží jen jeden

"Premiérová inscenace, komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty, má tradičně vynikající obsazení. Diváci se mohou těšit na Lucii Štěpánkovou, Vaška Matějovského, Romana Zacha, Markétu Děrgelovou, Míru Noska, Pavlu Tomicovou, Tominu Jeřábka, Jakuba Žáčka a další," řekl dále Deníku Harmečko. Komedie Jak se vám líbí ale nebude jedinou letošní novinkou. 

Dvaja páni z Verony

Svou ostravskou obnovenou premiéru bude mít i slovenská komedie Dvaja páni z Verony, se kterou se v minulosti ostravští diváci setkali.

"Nyní přichází její obnovená premiéra doplněná o akrobatické výstupy a humorné stand-upy. Mezi slovenskými hereckými osobnostmi se objeví i známí čeští herci jako například Tomáš Matonoha či Cyril Drozda. V režijním zpracování Petra Mankoveckého se dále představí Zuzana Norisová, Ľuboš Kostelný, Ondrej Kovaľ, Tomáš Grega a další," komentoval dále obsazení Andrej Harmečko.

Překladatel a esejista Martin Hilský
Martin Hilský: Shakespeare byl jako Beatles, taky netvořil ve vzduchoprázdnu

Repríz se dočká také humorná komedie Sen noci svatojánské, Macbeth, magická Bouře a oblíbený titul Zkrocení zlé ženy - záběry z jednotlivých her přinášíme ve fotogaleriích níže.

Sen noci svatojánské:

Bouře:

Zkrocení zlé ženy:

Macbeth:

Další informace najdete na stránkách festivalu www.shakespearova.cz.