Některé skladby doprovodí na trubku Yasuko Tanaka z Japonska. Doprodej vstupenek zajišťuje infocentrum na Hlavním náměstí. Koncert začíná v 19 hodin.

Varhanice Kateřina Chroboková je výraznou osobností na dnešní hudební scéně. Pozoruhodným způsobem dokáže interpretovat hudbu všech stylů a období. A právě koncert této výrazné umělkyně zajistí důstojnou tečku za letošním koncertním abonmá v Krnově, plným mimořádných zážitků a jedinečných hudebních výkonů.

„Kateřina Chroboková patří k současné umělecké špičce. Vedle hudby minulých čtyř staletí je nadšenou interpretkou a propagátorkou i soudobé hudby,“ představila svého posledního hosta v sezoně dramaturgyně koncertní síně Marie Žambochová.

Svým zájmem o soudobou hudbu a interpretačními kvalitami inspirovala varhanice již několik skladatelů, kteří přímo pro ni napsali zajímavé skladby. Za excelentní interpretku varhanní hudby však není považována jen doma, představila se na mnoha významných koncertních pódiích nejen v Evropě, ale i v Portugalsku a Mexiku.

„Zpestřením koncertu navíc bude i setkání s japonskou trumpetistkou Yasuko Tanaka, která studuje pražskou konzervatoř u slavného profesora Miroslava Kejmara a některé varhanní skladby doprovodí na svůj nástroj,“ doplnila Žambochová.

Yasuko Tanaka absolvovala mimo řádného studie i mistrovské kurzy ve Španělsku, stala se vítězkou a laureátkou několika významných soutěží a vystupuje také jako sólistka se známými orchestry. Do programu krnovského koncertu zařadily interpretky skladby barokních mistrů Bacha, Vivaldiho, Händela, Telemanna, Vivianiho a dalších.

DITA VOZNICOVÁ