Díl první: Vyčaroval úsměvy nemocným dětem

Vzpomínám si, jako by tomu bylo dnes, když mi v redakci zazvonil telefon a v něm se ozval hlas Karla Gotta. Zpěvák mi oznámil, že za pár dní navštíví dětskou onkologii ve Fakultní nemocnici v Ostravě a nabídl mi, že mohu být návštěvě přítomen. Okamžitě jsem reportáž nabídl tehdejším šéfům Deníku a ti mi dali zelenou.

V nemocnici jsem čekal s hodinovým předstihem a Karel přijel do nemocnice jako vždy na čas. Po pár rychlých pozdravech se vydal s doprovodem do budovy, kde byly a i dnes jsou hospitalizovány vážně nemocné děti. Program byl jasný. Pokřtít kalendář sdružení Kiwanis a rozdat dětem dárky.

Do té doby jsem si myslel, že Karla Gotta mají rádi jen velcí. Když jsem viděl pětileté děti bez vlásků, jak zpěváka doslova hltají, byl jsem překvapený.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava stihl Karel Gott pokřtít před zraky nemocných dětí kalendář:
Spolupráce s Karlem Gottem byla pro Jiřího Krušinu z Krnova splněný dětský sen. Doprovázel ho dvanáct let na cestách jako novinář a fotograf.Zdroj: Archiv J. Krušiny

Karel se snažil všem dětem věnovat. Jejich rodiče vyslechl a vlídným slovem dal najevo, že léčba jejich dětí dopadne dobře. Poté se převlékl do bílého, nasadil si roušku a vydal se mezi nejhůře nemocné děti.

Ostatní s ním nemohli, aby se zamezilo případnému šíření nemocí. Mistr si i tam s pacienty povídal a dal jim dárky. Po více než hodinové návštěvě musel zpátky do auta, jelikož na něj čekala vyprodaná ČEZ Aréna. Koncert zvládl na jedničku. Po autogramiádě jsem si všiml v šatně, že mu na tváři schází jeho typický úsměv. Když jsem se ho zeptal, co se stalo, přiznal se, že celou dobu myslel na ty nemocné děti. Vyslovil navíc přání, aby se malým dětem tak těžké nemoci vyhýbaly. K autu jsme šli tehdy téměř potichu.

Spolupráce s Karlem Gottem byla pro Jiřího Krušinu z Krnova splněný dětský sen. Doprovázel ho dvanáct let na cestách jako novinář a fotograf.
Splnil se mi klukovský sen: vozit Karla Gotta, říká bývalý novinář z Krnova
Fantazie Karla Gotta objevila v Krnově továrnu na draky.
Jak Karel Gott v Krnově objevil velkou továrnu na draky