Její začátek je naplánován na 19. hodinu. „Původně jsme si chtěli udělat malou soukromou akci, takovou vesnickou zábavu , ale nějak se to sešlo a teď doufáme, že se přijde podívat spousta lidí,“ svěřila se jedna z organizátorek Ivana Mušuková.

První Ryžovišťské Trullobraní je přehlídka rockových a metalových kapel z okolí Ryžoviště a Břidličné. Mimo místní muzikanty však z Ostravy dorazí i René Mrštík alias Pepa Vojtek s kapelou která si říká Kabát Revival. Fanoušci Kabátu se mohou těšit na staré pecky i nové hity z posledního veleúspěšného alba Corrida. Lomnici a Ryžoviště bude při sobotní akci reprezentovat například instrumentální Postmortem. Z Velké Štáhle dorazí znovuvzkříšený Babí Hněv, který své fanoušky potěší po více jak tříleté odmlce.

„Budeme hrát převážně staré věci, ale máme připravené i nějaké novinky,“ prozradil muzikant Milan Sigmund. Vyznavači tvrdého rocku se mohou těšit i na HejMydem z Norberčan. Kromě hudebního programu jsou na sobotní večer připraveny i nejrůznější soutěže.