Dva a půl metru vysoký papírový rytíř, který má celé brnění z Deníku, vznikal v minulých týdnech ve výtvarné dílně umělce a správce zámku v Linhartovech Jaroslava Hrubého. „Díky výborné a dlouhodobé spolupráci s bruntálskou a krnovskou redakcí Deníku jsem se rozhodl, že uděláme šikovným novinářům radost. Postavu Rytíře, který měří téměř dva a půl metru, nejdřív děti vyrobily z novinového papíru a pak polepily vystřiženými logy z Deníku a jeho příloh,“ řekl Jaroslav Hrubý.

Výroba papírového rytíře trvala dva měsíce a mladým umělcům zabrala stovky hodin. Netradiční dílo bude během roku vystaveno na zámku v Linhartovech, kde například funguje první dětská galerie v republice. „Rytíř z Deníku bude umístěn v dětské expozici a doplní tak středověké postavy, obřího Maxipsa Fíka, papírové automobily v reálné velikosti a další zajímavá díla,“ dodal Jaroslav Hrubý. Výtvarná dílna funguje při Základní škole ve Městě Albrechticích a je známá nejen úspěchy talentovaných dětí v soutěžích, ale také svými rekordy. Mezi poslední patřilo zhotovení obří basy, která na délku měří přes čtyři metry. Ta bude také vystavena na zámku v Linhartovech.

Nové expozice zámku včetně papírových děl si budou moci návštěvníci prohlédnout koncem letošního května, kdy dojde k slavnostnímu zahájení letošní sezony.