Když se řekne Karolína Kamberská, možná i folkaři s přehledem hned nezbystří. Když se však k tomu dodá jedna ze Sester Steinových, jsou hudbyznalí doma. Výjimečné a bezkonkurenční pěvecké duo skutečných sester je sice dnes již minulostí, jeho půlka Karolína Kamberská však úspěšně nastartovala sólovou dráhu.

„Od léta 2009 patří Steinovky historii a já i ségra jsme tak trochu provětraly navyklý styl života – Lucie se pustila naplno do práce s dětmi a já hraju sama,“ vysvětlila v jednom z rozhovorů Karolína. Stala se z ní zajímavá písničkářka s kytarou, s punkovým vnímáním světa, která se vyjadřuje jasně a stručně, bez zbytečných okras.

S jejími písničkami se posluchači určitě nenudí. Na sklonku loňského léta už nahrála první sólovou desku s názvem Hořkosladce, která vzbudila ohlas u posluchačů i recenzentů.

Holčičí prožitky, sny, splíny i radosti, vyzpívané ve dvou třech minutách, tak by se dala nová tvorba Karolíny Kamberské stručně vyjádřit. A když si ji poslechnete, určitě jí okamžitě vše uvěříte. Matka tří dětí Karolína se zařadila mezi takzvané osamělé písničkáře, je to však jen technický termín.

Nikdy nemůže být sama, vždy bude mít kolem chápající publikum. Její téměř charitativní koncert pro přátele v krnovské čajovně stojí bezesporu za návštěvu.

DITA VOZNICOVÁ