Přední český operní tenorista a nositel státního vyznamenání Za zásluhy Štefan Margita měl krnovským posluchačům zazpívat už v říjnu. Kvůli úmrtí Karla Gotta a státnímu smutku ale zrušil koncert plánovaný v Krnově. Místo toho na zádušní mši za Karla Gotta loni 12. října zpíval v katedrále sv. Víta společně s Lucií Bílou. 

Krnované se těšili, že uslyší hlas Štefana Margity aspoň v rámci letošních Krnovských hudebních slavností KHS. Měl vystoupit v Krnově v neděli 6. září za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria. Krnované se těšili na výběr světového operního repertoáru, kterým Margita ohromil své fanoušky v Národním divadle, Státní opeře, Vídeňské Volksoper, v Metropolitní opeře v New Yorku i v mnoha dalších prestižních sálech po celém světě. Organizátoři KHS ale už předem diváky upozornili, že takto naplánovaná akce se uskuteční pouze za příznivé epidemiologické situace.

"Omlouváme se ale včera nám bylo oznámeno, že závěrečný koncert KHS Štefana Margity se ruší. Pan Margita musí do karantény. Ještě jednou se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti. Náhradní termín již nebude. Zakoupené vstupenky můžete vrátit do 10. 12. 2020," informovala jménem smutných organizátorů KHS Jana Malíková.