Urbanistická řešení moderních měst v mnohem větší míře pamatují nejen na účelnou funkčnost, ale také na estetičnost a vznik klidových zelených zón. V městských aglomeracích však zeleň více trpí a vyžaduje speciální údržbu. Jak na to můžete besedovat s přednášejícími specialisty na ochranu životního prostředí, zástupci celostátních institucí, kterými budou ing. Eva Mračanská, ing. Jaroslava Macurová, Mgr. Petr Szymonik, ing. Milan Velička a ing. Jiří Lederer

„Tato akce je součástí projektu Rozvoj sítě environmentálních poradenských a informačních center Moravskoslezského kraje, jehož jsme partnerem a v podobných seminářích samozřejmě budeme postupně pokračovat, “ vysvětlil Martin Bodešínský, vedoucí SEV Krnov. „Seminář je určen především pro zástupce obcí a měst na Krnovsku, ale uvítáme i jednotlivce z řad veřejnosti. Přednášející nejsou domácí odborníci záměrně, aby jejich pohled nebyl ovlivněn místem bydliště. Tyto specialisty, a vůbec realizaci celého projektu, můžeme zajistit jen díky dotacím z Evropských sociálních fondů a státního rozpočtu, které se nám podařilo na projet získat,“ dodal Bodešínský.

Úterní seminář plánuje probrat témata týkající se správního řízení při povolování kácení dřevin, systémem posuzování dřevin pro povolování zásahů a možnostmi financování údržby dřevin. Účastníci se dozvědí také podrobnosti o oceňování dřevin pro účely náhradní výsadby, seznámí se s negativními příklady zásahů a naučí se rozpoznat vliv hniloby dřevin a dřevokazných hub.