Necelé dva měsíce po premiéře v Rýmařově mohou i diváci v Bruntále spatřit novou hru rýmařovské ochotnické divadelní společnosti Severské Pradivadlo. Představení se koná v pondělí 6. února od 19 hodin v Městském divadle v Bruntále.

Slovo ochotnické v případě tohoto divadla znamená pouze a skutečně jen to, že členové tohoto souboru mají jiné občanské povolání a tohle dělají jen jako koníček, z nadšení a lásky. Ale dělají to s velkou profesionalitou a s nasazením. Výsledek je takový, že předčí mnohá divadla, která jsou „profesionální“.

Nadšenci z Pradivadla dali své inscenaci tvar lyrického muzikálového dramatu, herci zpívají naživo do mikroportů. V hlavních rolích se představí studenti ostravské Janáčkovy konzervatoře v oboru herectví – Pavla hraje Lukáš Adam, židovskou dívku Ester ztvárnila Natálie Holíková.

„Hra se vyznačuje dominantními kontrastními prvky tragiky, smrti, strachu, ale i lásky a naděje v kontextu války. Příběh zachycuje atmosféru protektorátu, vyhlášení stanného práva, neustálou podezíravost a všudypřítomný strach z udání,“ představil hru režisér a vedoucí souboru Jiří Konečný. „Protiváhu této temnotě tvoří okamžiky štěstí zamilovaných při tanci v malém pokojíku, nebo chvíle, když společně pozorují hvězdy a plánují svou budoucnost. Vzpomínky, kterými se vrací k jejich společným zážitkům, představují hlavní linii příběhu,“ dodal Jiří Konečný.

Experimentální divadelní projekt má ambice zaujmout diváky všech generací, pro každého je tu něco. Hudební zpracování jistě osloví nejmladší diváky. Součástí představení jsou i dobové projekce z období heydrichiády.