Představovat Poslední výstřel by bylo jako nosit dříví do lesa, kdysi krnovská skupina vznikla někdy kolem roku 1994 jako relaxační projekt hudebníků tvořících pod hlavičkou 2kpb. Od té doby příležitostně vystupovala jako host na různých koncertech a přestože na zkoušky nebyl čas, repertoár se stále rozšiřoval.

Samozřejmě má na tom zásluhu kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, skupina se však nebála ani věcí převzatých. Spolu s repertoárem rostla i popularita a vymezené hranice dány krnovskými hospodskými sály se staly kapele těsné. Skupinou prošla také spousta hravých a nezaměnitelných muzikantů, například dnes architekt Adam Halíř, geniální houslista Dan Bartoš, Lukáš Novotný a další.

V současné době skupina vystupuje ve složení Ivánek - zpěv, kytara, foukací harmonika, Samec - bajan, akordeon, klávesy, výkřiky, Coolda - basová kytara, Simon - kytara, basová kytara, rap a Hop - bicí, tričko.

Host večera, Eggnoise, patří k současným nejlepším pestrobarevným hudebním uskupením. V loňském roce vydali druhou desku Abumen, která okamžitě zaujala jak fanoušky, tak kritiku. Žánrově jsou Eggnoise patrně nejblíže jazzu, ale jejich tvorba důmyslně mísí prvky od jazzu přes rock, folk až k popu, které jsou navíc obohaceny zajímavými složkami hudby elektronické.

Společný koncert Posledního výstřelu a Eggnoise vypukne v pátek 23. května ve 20 hodin.

Dita Voznicová