Jeho autorka, Lucie Seifertová, přijede do muzea se zájemci besedovat ve středu 11 listopadu od 17 hodin. Součástí besedy bude i autogramiáda.

Leporelo bylo vytvořeno na motivy knihy Lucie Seifertové s názvem Dějiny udatného národa českého a pár bezvýznamných světových událostí. Není to však jediná ilustrovaná kniha, kterou Seifertová vydala. Autorka zde představí své další tituly jako Tajemné hrady a zámky, Pražský hrad a jeho tajemství, Tajemný Golem nebo Český ráj a jeho tajemství. Mnohé z nich si zájemci mohou zakoupit v Krnově u příležitosti výstavy leporela v muzeu, v informačním centru nebo ve Flemmichově vile za zvýhodněné ceny.

Školáci se mohou těšit

Beseda pro veřejnost, která začíná v 17 hodin, nebude jediným setkáním Lucie Seifertová se svými čtenáři, protože má na programu také povídání s žáky krnovských škol. Kniha Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí získala řadu ceny: Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu roku 2003, Zlatá stuha za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatá pečať za nejlepší polygrafický počin za rok 2003.

Lucie Seifertová se narodila v roce 1969 v Poděbradech. Její matka je sklářská výtvarnice a otec vědecký pracovník. V roce 1990 uveřejnila své první ilustrace v Ohníčku a v Mladé frontě. Vystudovala malbu na Akademii výtvarných umění, krátce pracovala jako grafik v Dikobraze. Přispívá do časopisů i na internet, ilustruje učebnice i beletrii, pracovala na grafických úpravách několika CD. Sama vydala pět autorských knih.