Polášek se specializuje na výtvarnou fotografii. Založil styl fotografiky s názvem Invekto, na níž propojuje krásu žen s krásou přírodních materiálů, třeba s detailními snímky českých polodrahokamů, nerostů a dalších přírodnin. Tyto grafiky čísluje, jak jdou v řadě za sebou.

Když se blížilo pořadové číslo 222, chtěl na grafiku s tímto fascinujícím číslem někoho známého. Hodně fotí s dívkami ověnčenými tituly ze soutěží miss. „Původně jsem chtěl nějakou missku, někoho hodně známého, ale žádná v daném termínu nemohla. Nakonec jsem fotil s Veronikou Stupkovou, s níž jsem původně plánoval jiné focení. Vlastně mi hodně pomohla, na daný termín si kvůli focení i zařídila volno a sehnala si šaty,“ prozradil Josef Polášek.

Pak přišlo na řadu focení, Polášek pro ně zvolil lokalitu Uhlířského vrchu v Bruntále. Po focení s modelkou Veronikou Stupkovou čekala Josefa Poláška práce u počítače, kdy propojil v koláži několik fotografií, a vzniklo tak Invekto s pořadovým číslem 222.

„Jako výraz úcty je tohle dílo věnováno slovenskému výtvarníku Josefu Bubákovi, u něhož jsem byl v červenci na návštěvě v Bratislavě. Dělá velkoformátové obrazy a také dělal slovenské bankovky,“ prohlásil Josef Polášek.

Invekto 222 je nyní nabízeno v internetové dražbě. „Obrátil se na mě ostravský fotograf Lumír Žemla, který rozjíždí projekt fotopomoc.cz. Autoři věnují do internetové galerie fotku a výtěžek z prodeje jde na nějakou konkrétní pomoc pro charitativní účely,“ řekl Josef Polášek. Do téhle galerie věnoval Polášek hned své čtyři práce.