Hvězdicový novoroční výstup na Praděd pořádají turisté krnovského odboru Klubu českých turistů (KČT) již po šestatřicáté. Hvězdicový výstup znamená, že start je možný odkudkoliv, a společný je jen cíl: vysílač na Pradědu. Pro zájemce z Krnovska bude připraven speciální autobus, který vyráží z krnovského autobusového nádraží v 7.50 hodin.

Přidat se mohou i zájemci z Bruntálu, protože autobus zastaví v 8.20 hodin u Selika. Cena za dopravu tam i zpět je 100 korun, mladiství nad 15 let platí 50 korun, děti do 15 let jedou zdarma. Jízdné pro nastupující v Bruntále je 80 korun.

Na Pradědu čekají na sběratele nejen razítka

Autobus pojede jen na parkoviště u Hvězdy. Odtud se mohou účastníci přepravit kyvadlovou dopravou na Ovčárnu nebo se projít po svých až na vrchol Pradědu. Organizátoři očekávají účastníky výstupu v cíli od 10 do 15 hodin, přímo v budově vysílače na Pradědu.

Účastníci mohou darovat dvacetikorunu na dobročinné účely v rámci akce Novoroční čtyřlístek. Mohou si zakoupit novoroční pohlednice, upomínkové listy nebo turistické záznamníky. Sběratele jistě potěší spousta pěkných razítek. Odjezd autobusu zpět do Krnova je z Hvězdy je plánován na 14.15 hodin.

Seniory a pro rodiny s dětmi, ale pro ostatní Krnováky, pro které je Praděd trochu z ruky, potěší příjemná procházka na Cvilín. Po vánočním a silvestrovském maratonu jim nenáročný Novoroční výšlap na zříceninu hradu Šelenburk jistě přijde k duhu. Tuto akci v pátek 1. ledna organizuje Česká asociace sportu pro všechny, odbor TJ Krnov.

Přijďte si pro diplom

Start výšlapu je od 8 do 10 hodin u Střediska volného času Méďa. Hlavní trasa vede přes kopec Cvilín. V cíli na Šelenborku pořadatelé připraví občerstvení, oheň pro zahřátí a diplomy pro všechny účastníky. Také na Šelemburku se všichni mohou zapojit do dobročinné akce Novoroční čtyřlístek a darovat dvacet korun.

„Čtyři pravidla Novoročního čtyřlístku zní: Jdi na Nový rok na výlet. Pozvi někoho ze svého okolí. Poznej kus přírody. Přispěj potřebným. Příspěvky jsou tentokrát určeny na budování tras pro vozíčkáře v rámci programu Turistika pro všechny. První trasa byla letos v létě otevřena v Brně-Líšni,“ uvedla za organizátory Jitka Musilová z KČT.