Maximálně osmnáct stupňů Celsia do konce týdne slibují meteorologové. Netradiční babí léto budou doprovázet přeháňky s deštěm. KHS však počasí nenaruší. Šest ročníků KHS se těšilo dobrému počasí. Letošní slavnosti mají pořadové číslo sedm. To však organizátorům štěstí v meteorologii asi nepřinese.

„Předpověď počasí na tento týden není prozatím moc příznivá. Lidé se však nemusí obávat, jelikož slavnosti a jejich program proběhne. Pouze na jiných místech. Tedy v teple a suchu,“ řekla Eva Marková, organizátorka slavností.

Sobotní program se v případě nepříznivého počasí uskuteční v Městském divadle Krnov. Pouze večerní promítání filmu na náměstí by bylo zrušeno. Nedělní program bude přesunut do klubu Kofola v Kostelci. „Nemá smysl držet lidi na náměstí, pokud bude pršet. Takže v případě nepříznivého počasí se program slavností uskuteční v divadle a Kofola klubu. Nemá smysl zatím spekulovat, jak to o víkendu bude. Lidé se o případné změně místa doví včas,“ sdělila Eva Marková.

Divadlo i Kofola klub mají oproti náměstí omezenou kapacitu. Organizátoři o této skutečnosti dobře ví. „Bohužel se do divadla nevejde tři tisíce lidí jako na náměstí. Program je však dlouhý a lidé se budou moci v případě této náhradní varianty mezi koncerty střídat,“ zakončila manažerka slavností.