Prozradíte nějakou zajímavost z letošního Prometalfestu?

Nevím o žádné. Snad jen, že si známá ze středních Čech koupila mobilní telefon a při aktivování internetu do mobilu se jí nabídly tři odkazy na stránky: Facebook, Google a Prometalfest. Jak je to možné, mi nikdo nebyl schopný vysvětlit.

Budete Prometalfest pořádat i za rok, a koho chcete pozvat?

Chtěl bych ho pořádat každoročně. Vše se bude ale odvíjet od finančních prostředků a počtu návštěvníků. Jména účinkujících pro příští rok si prozatím nechám pro sebe, ale už teď můžu prozradit, že čím byl letošní ročník extrémnější, tím bude příští ročník techničtější. Opět se představí kapely ze Slovenska, dočkáme se i nějaké legendy tohoto metalového stylu. Prometalfest pořádám já a velkou mírou i dvorní grafik festivalu Jarda „Deather“ Bezruč. I díky jeho práci se tři ročníky dostaly do povědomí mnoha fans po celé ČR jako kvalitní akce. Předešlé ročníky se pořádaly v Rýmařově v kulturním domě za přispění střediska volného času. Kulturák je nyní v rekonstrukci, což mě přinutilo hledat jiný prostor. Každé jaro jsou menší akce pod názvem Prometalfest Special, kde představuji část kapel na podzimní akci.

Jste také členem kapely pocházející z Ryžoviště, jak popsat váš styl, vaše vzory?

Ano, kapela se jmenuje Postmortem, v překladu Posmrtný, podle skladby americké thrashmetalové legendy Slayer z vynikající desky Reign in blood. V kapele posloucháme každý něco jiného, zpěvák Petr je spíš na heavy, bubeník Luboš má v srdci i hard core a já si ulétávám spíš na deathmetalu a tvrdších stylech, vzory budou tedy pro každého jiné. Styl který hrajeme? Třeba oldschool thrashmetal s prvky hard core či death. Jsou skladby, které jsou údernější, jiné zase tvrdší, další pomalé, některé melodické, těžko definovat. Určitě nás ale ovlivnily kapely jako Slayer, Exodus, Metalica, Sepultura a jiné.