V kostele Povýšení svatého Kříže se uskuteční od 10 hodin mše, o hodinu později následuje křest knihy Stará Ves a Žďárský potok v dějinách Moravy, poté vystoupí pěvecký sbor Variace. Na fotbalovém hřišti souběžně sehrají zápas okresního přeboru domácí borci s hráči Slezských Rudoltic.

Na 12.30 hodin je naplánováno odhalení nově zrekonstruovaného pomníku obětem z první světové války. Další program se odehrává v tamním kině. Od 14 hodin postupně přijdou na řadu kouzelnická show pro děti, umění ovládání honáckých bičů mistra světa Ladislava Gina Šína, vystoupení Železného Zekona, kynologická ukázka, hra na kytaru, koncert skupin Kabát revival a Horkýže slíže revival, taneční vystoupení Studia Sport a Zdraví, vystoupí také country kapela Karlováci.

Sobotní pestrý program ukončí ohňová show. Není to ale zdaleka všechno, co ve Staré Vsi připravili. V doprovodném programu je například možnost bezplatně využít lanového centra na chatě Orientka, od 13.30 do 15.30 hodin se nabízí možnost prohlídky hasičské zbrojnice, základní a mateřské školy, lukostřelba, ukázky kovářského řemesla nebo skákací hrad.

Po celý den se chystají staroveští fotbalisté podávat guláš, klobásky, alkoholické, nealkoholické i míchané nápoje. „Určitě se k nám přijeďte pobavit, rádi vás uvidíme,“ pozval starosta Karel Stržínek.