„Obehrávat pořád ty samé věci už nás moc nebaví. Zatím ale nebyl čas pracovat na nových, natož něco nahrát. Je to pro nás vždycky strašně dlouhý proces,“ vysvětlil kytarista kapely Lukáš Novotný. Vpřípadě Bratrů Orffů se ale trpělivost vyplatí, což u debutové desky Bingriwingri ocenili nejen kritici, ale hlavně fanoušci.

První, dvoutisícový náklad alba je vyprodaný, což je v době vypalovaček na začínající kapelu téměř neuvěřitelný výkon. Proto právě teď vychází reedice. Jirka Libánský ze studia Shortcat, který byl za původní obal Bingriwingri nominovaný na cenu Akademie populární hudby, pro reedici připravil nově barevně laděný design. Premiéru má také nový klip ke skladbě Nevypínám, který natočil slovenský režisér Jaro Ridzoň na březích Dunaje ve starém bratislavském přístavu.

„Písnička Nevypínám je dost melancholická. Z toho, co jsme v Bratislavě natočili, mám dojem, že ji autor klipu chtěl trošku odlehčit. Měl při tvorbě volnou ruku. V klipu se neobjevuje celá sedmičlenná koncertní sestava Bratří Orffů, ale jen ústřední autorská trojka – já, Lukáš Novotný a Matouš Godík. Režisér nás nechal chodit kolem Dunaje a po nějakých haldách, házet velkými balony a nosit dopravní značky. Na mostě přes Dunaj nás zastavili slovenští policajti a ptali se, kde jsme ty značky vzali. Všechno bylo řádně vypůjčené, my bychom samozřejmě žádné dopravní značení bez dovolení neodnesli. Policajti byli příjemní a popřáli nám, ať se natáčení vydaří. Všeobecně jsou na Slovensku velmi příjemní lidé, a máme tam řadu posluchačů a fanoušků,“ popsal své dojmy z natáčení kapelník Bratří Orffů Ivan Gajdoš.