Některé Krnovany vystrašilo, že se skříňka v úterý 17. července z parku ztratila. Naštěstí ji neodvezli sběroví zloději, ale umělecký kovář Josef Ničman, který má svou dílnu v Červeném Dvoře. Jeho úkolem je odborná rekonstrukce skříňky a výměna meteorologických přístrojů.

„Skříňka naštěstí nebyla příliš těžká. Na transport v pohodě stačili tři chlapi, aby ji z podstavce opatrně sejmuli a uložili na vozík. Z pohledu kovářské práce jde o dílo zajímavé spíš technicky než umělecky. Srovnatelných veřejných parkových barometrů se moc nedochovalo, ale například v Opavě mají u Komerční banky podobný objekt, který je podstatně víc zdobený a má řadu uměleckých prvků. Zatím víme jen to, že skříňka je asi sto let stará a více se o její historii dozvíme až při odkrývání jednotlivých vrstev nátěru. Možná najdeme zbytky zlacení, možná letopočet, nebo jméno výrobce, ale třeba také nic. Musíme nejdřív přesně zdokumentovat současný stav skříňky, navrhnout další postup a pak ho konzultovat s památkáři. Těžko se odhaduje, kolik nám to zabere času,“ popsal svůj úkol kovář Josen Ničman, který odhaduje, že bude mít skříňku ve své péči minimálně do konce prázdnin. Pak se vrátí do parku v novém hávu a doplněna o čtyři základní meteorologické přístroje.

Stoletá skříňka na barometr je ztvárněna v historizujícím až secesním duchu a je cenným příkladem drobné parkové architektury. Představuje významný doklad o původním rázu parkové úpravy a zároveň je zajímavým dokladem doby, kdy populárněnaučné technické přístroje umístěné na veřejně přístupných místech hrály v životě obyvatel měst důležitou roli. Skříňka s přístroji zřejmě sloužila při praktické výuce studentům okolních krnovských škol.