Jako předskokan se představil krnovský sbor Ars Voce s dirigentem Kamilem Trávníčkem. Padesát sboristek ze Střední pedagogické a zdravotnické školy Krnov odezpívalo šest skladeb a publikum skvěle naladilo na zlatý hřeb večera.

Mistr přišel na pódium po krásných dívkách ve skvělé náladě a i přes náročnou cestu ve vynikající pěvecké formě. Publikum zahrnul svými hity jako Oči má sněhem zaváté, Trezor, Lady Carneval, Má první láska se dnes vdává, Ces´t la vie, Dám dělovou ránu, Krášlím Tě lásko, Angelina, Pretty woman, Čas růží a dalšími známými skladbami.

Speciální přídavek

V závěru koncertu si na pódium Karel Gott pozval sboristky i jejich dirigenta. Dívky za čtrnáct dní nazkoušely píseň Včelka Mája. Při generálce si ji cvičně s Karlem Gottem zazpívaly. Tento speciální přídavek nikdo nečekal a publikum doslova bouřilo, když krnovské studentky zpívaly společně se zpěvákem další z jeho nesmrtelných hitů.

Krnované nadšeni

Publikum dlouze tleskalo a hned několikrát ve stoje. Zpěvák se na pódiu cítil očividně dobře a s úsměvem na tváři registroval výkřiky „bravo". Krnovany potěšil svojí znalostí varhan či textilnictví a městu popřál další stovky úspěšných let.

„Karel Gott byl skutečně fantastický. Nečekala jsem, že zazpívá tolik písní a ještě několik dalších hitů přidá v závěru. Byl to pro mne i mé známé jedinečný zážitek,“ řekla Alena Krušinová, místostarostka Krnova. „Koncert neměl chybu. Nikdy na toto vystoupení nezapomenu,“ sdělila Miroslava Lindovská, věrná posluchačka slavíka.

Koncert se nelíbil jen ženám, ale také mužské části publika. „Mistr Gott je skutečným Mistrem. Svým vystoupením dokázal, že je nepřekonatelný. Nezbývá, než mu poděkovat a popřát další dlouhá léta úspěšného koncertování,“ řekl Josef Hercig.

Slavíkovi se Krnov líbil

Zpěvák si prohlédl před koncertem Krnov. „Krnov je skutečně krásně opraveným městem. Jsem rád, že jsem viděl továrnu, kde se vyrábí po celém světě proslulé varhany. Že je Krnov hudebním městem, potvrdil fantastický sbor Ars Voce. Publikum v sále vytvořilo jedinečnou atmosféru na níž dlouho nezapomenu,“ shrnul své pocity zpěvák.

Byla to pro nás čest, říká sbormistr Kamil Trávníček

Kdy jste se dozvěděl, že budou Ars Voce předskokany Karla Gotta?
Čtrnáct dní před koncertem od našeho kamaráda a byl to pro celý sbor příjemný umělecký šok.
Jak na vás Karel Gott působil?
Pan Gott je právem nazýván Mistrem díky úžasnému hlasu, s nímž umí dokonale pracovat. Napódium přišel v tichosti a po celou dobu zkoušky se projevoval jako skromný člověk. Poctivě zkoušel celý repertoár. K našemu sboru se choval velice přátelsky. Při zkoušce i v zákulisí panovala dobrá nálada.
Co na společné vystoupení s Karlem Gottem říkala děvčata?
Některé holky volaly domů rodičům a prarodičům a radovaly se, že budou zpívat s nejpopulárnějším českým zpěvákem. Po koncertu opět telefonovaly a sdělovaly všem svůj bezprostřední zážitek. I pro ty, které nejsou zapřísáhlými fanynkami Mistra Gotta, bylo společné zazpívání Včelky Máji nezapomenutelným zážitkem. Tento koncert zapíšeme do kroniky sboru zlatým písmem. Děkuji a přeji za redakci sboru hodně dalších úspěchů.