Jeden z nejlepších českých dívčích sborů Ars Voce z Krnova vystoupil o víkendu na zámku v Linhartovech. Koncert byl zážitkem pro návštěvníky, kteří zaplnili nádvoří zámku. Pro sbor bylo vystoupení generálkou před odjezdem na mezinárodní festival pěveckých sborů, který začne tento pátek v Německu.

Ars Voce před několika lety založil při Střední pedagogické a střední zdravotnické škole Krnov sbormistr Kamil Trávníček. Více než šedesátičlenný sbor se dokázal pod Trávníčkovým vedením během pár měsíců dostat na výsluní mezi českými sbory. Krnovský Ars Voce začal pravidelně vyhrávat tuzemské i mezinárodní hudební festivaly. Největší úspěch zaznamenal sbor v roce 2005, kdy byl na neoficiálním mistrovství světa všech sborů v anglickém Llangollenu vyhlášen nejlepším ženským sborem na světě. A získal také titul za nejlépe zazpívanou lidovou píseň.

V tomto roce sbor vydal také své první CD s názvem Doteky tónů, které vlastní i zpěvák Karel Gott. Sbor však trápí každoroční odchod nejzkušenějších zpěvaček na vysoké školy. K tomu došlo i letos. Současné sboristky jsou však posedlé hudební múzou a sboru to zpívá fantasticky. I právě proto pojedou dívky soutěžit do Německa, kde poměří síly s nejlepšími sbory z Evropy i dalších koutů světa.

„Do Německa nejedeme zvítězit, ale navázat nová přátelství se sbory z celé Evropy. Hudba na rozdíl od sportu či politiky není zápolením o vítězství, ale je hlavně o radosti. Festival je odměnou pro všechny sboristky za hodiny strávené na zkouškách. Věřím, že si také díky pobytu v Německu zlepší komunikaci v Němčině a Angličtině,“ řekl Kamil Trávníček, který byl s koncertem v Linhartových spokojen.

Koncert se líbil i posluchačům, kteří si vytleskali přídavek. „Nevěděla jsem, že jsou holky tak dobré. Ta sólistka o těch berlích byla fantastická. Líbila se mi i ta nová choreografie při některých skladbách,“ sdělila Martina Kadlecová.

Správce zámku také nešetřil superlativy. „Přestože nám Ars Voce zazpívaly na zámku již podruhé, tak si troufnu říci, že jejich koncert patřil mezi nejlepší, jaké jsme tu kdy měli. Nezbývá než děvčatům a panu Trávníčkovi popřát hodně štěstí, ať jim to v Německu zpívá tak skvěle, jako tady u nás,“ řekl Jaroslav Hrubý.