Akce začne v sobotu v 9 hodin otevřením štoly Petrův okruh. Lidé si mohou prohlédnout historické podzemí staré štoly v délce zhruba dvou set metrů. Od 10 hodin k tomu bude vyhrávat skupina Jokers, k ochutnání bude víno z jižní Moravy, beleše a domácí koláčky.

Souběžně poběží program také ve sportovním areálu, kde v 9 hodin začíná turnaj v malé kopané. Od 14 hodin zde zábava pokračuje stolním fotbalem, jízdami na koni, v kočáře a dalšími hrami a soutěžemi.

Od 14.30 hodin zahraje skupina Jokers na malém podium v areálu. Od 15.30 proběhne svěcení mramorového kříže na bývalém hřbitově v Horním Městě a o chvíli později v 15.50 dojde na velkém pódiu na parkovišti k předání klíče od obce císaři Rudolfu II.

Pak už dostane prostor muzika, která bude hrát až do noci. Od 16 hodin vystoupí Ret Hot Chili Peppers Revival, od 17.30 skupina Arrhythmia, od 19 hodin zazpívá Roman Vojtek s kapelou Fantastic 80´s. Od 20 až do 2 hodin je připravena diskotéka.

Hornoměstské hody si mohou lidé užít následující den. V neděli 17. července se lidé sejdou v 10.30 u kostela, vyhrávat bude cimbálová muzika rychtářka si zde převezme klíče od obce. Od 11 hodin se slouží mše svatá v kostele Maří Magdaleny.

Po mši následuje opět zábava, od 13 hodin hraje cimbálovka s folklorním souborem, pro děti je přichystán skákací hrad a malování na obličej. V 15 hodin vystoupí Iveta Simonová.