Krnovský festival je založen na promítání mimořádně širokoúhlých filmů z pásu širokého 70 milimetrů, proto se mu říká festival sedmdesátek. Dokument je zatím zpracován pouze v režisérské verzi, do konce prázdnin by však měl získat finální podobu a zájemci jej budou moci zakoupit například přímo v Kině Mír Krnov.

„Já jsem samozřejmě už viděl takzvanou „suchou verzi“ neboli zkušební autorský sestřih, a přiznávám, že nejednou. Myslím, že je to velmi dobře zpracovaná a sestříhaná podívaná, nejsou tam žádná hluchá místa. Dokument je plný zajímavých informací o festivalových filmech a sedmdesátimilimetrové projekci vůbec. Kdybych měl k něčemu přirovnat celkovou náladu dokumentu, asi bych volil příměr s televizním Kinoboxem,“ prozradil Pavel Tomešek, vedoucí kina Mír.

Shodou okolností Petr Čtvrtníček, moderátor Kinoboxu, se loni svým originálně absurdním humorem zmínil o krnovském festivalu na televizní obrazovce. Dokument z Krnova bude pro fanoušky festivalu zpracován na DVD. Trvá přibližně třináct minut, a krnovští pořadatelé festivalu doufají, že by o něj mohla projevit zájem například také Česká televize. Prodejní cena DVD by měla být spíš symbolická, srovnatelná s cenami suvenýrů.

Dita Voznicová