Nová galerie na zámku zatím nemá jméno. Ale bude pokračovat v tom, co dosud dělala bruntálská Galerie V Kapli a také výstavy budou připravovat stejní lidé: fotograf Jindřich Štreit a Šárka Lupečková, učitelka výtvarného umění ze základní umělecké školy v Rýmařově. Jejich občanské sdružení Klub Galerie V Kapli opustilo po třinácti letech výstavní síň na Jesenické ulici a opustí i název galerie.

„Ale vymyslíme jiný název a chceme dál pokračovat v aktivitě,“ řekl Jindřich Štreit. Jejich záměr je jasný: „Pokračovat v linii, kterou jsme nastolili v Galerii V Kapli. Vystavovat současné české umění a umělce, kteří obohatí jiným pohledem výtvarnou scénu Bruntálska,“ definoval jej Štreit.

Dnes se divákům představí výtvarnice Inge Kosková. „Je to jedna z nejlepších nejúžasnějších kreslířek. Dělá takovou jemnou něžnou meditativní kresbu,“ představil Štreit výtvarnici, která se dnes představí v Bruntále.

Z vysokých nároků na kvalitu vystavovaných prací nehodlá Štreit slevit. „Chci dělat takové výstavy, které, když tam člověk přijde, tak ho to zastaví. Nějakým způsobem evokuje, nasměruje ho, aby přemýšlel a aby ho to emotivně zasáhlo. Nehledím na to, jestli tam přijde sto lidí nebo dvacet lidí, ale chci aby to někoho zasáhlo, aby to někoho oslovilo, ale nechci se přitom podbízet,“ řekl Štreit.

Pomozte vymyslet název galerie
Pomozte vymyslet nový název pro galerii, jejíž činnost organizuje fotograf Jindřich Štreit a Šárka Lupečková. Zapojte svou invenci a nápaditost a navrhněte, jak by se měla jmenovat galerie v Bruntále, kde budou vystavována díla nejlepších současných českých výtvarných umělců. Galerie bude umístěna na bruntálském zámku. Své návrhy můžete poslat na e-mailovou adresu: sarkalupeckova@seznam.cz. Můžete je také adresovat na naši redakci: Zámecké náměstí 5, 792 01 Bruntál, e-mail: bruntalsky@denik.cz. Rádi vaše návrhy předáme.