Základ kapely tvoří místní muzikantské legendy, které se svými prapůvodními skupinami brázdily společenské akce i daleko za území našeho regionu. Ripe For Blues, to jsou Mirek Francúz-kytara, Dušan Dula-baskytara, Karel Charlie Kvita-foukací harmoniky, Olda Mičan-bicí a vokalistka Marie Veliká, nový sextet uzavírá klávesák Tomáš Edelsberger.

„Kapela se začala rodit asi před rokem, kdy se Dušan Dula, bývalý člen Hospitál Dixie Bandu, schází s Mirkem Francúzem, bývalým kytaristou v kapelách MIX 7, Formace a Sextet Nova, aby pro zpestření krnovské hudební scény po několik let trvajícím hudebním půstu založili novou kapelu,“ prozradil historii zrodu Martin Hradečný, provozovatel Kofola music klubu v Krnově a největší znalec regionální hudební scény.

„Oba kytaristé se shodli na tom, že po letech komerčního muzicírování je to táhne k blues, protože tato muzika je velice pestrá, do jedné škatulky se nevejde a nabízí široké muzikantské možnosti,“ dodal Hradečný. Začátkem roku se přidala k dvojici Maruška Veliká, uznávaná zpěvačka. Při hledání ráče na bicí padla zákonitě volba na dlouholetého praktika Oldu Mičana, který je stále členem Hospitál Dixie Band i BT Nova. Přibližně ve stejné době přichází i Karel Kvita z kapely Wagon. Posledním členem kapely se v červnu stává Tomáš Edelsberger, klávesák.

Koncert skupiny Ripe For Blues začíná v 19 hodin. Hosté mohou klidně zůstat až do kuropění, v pondělí je totiž svátek.

(voz)