„Ausflug nach Bruntál," vyhlásila v sobotu 21. dubna čtveřice Neurotic Machinery, preferující death, thrash, progresive metal.

Výjezd byl pro kapelu o to zajímavější, že se v klubu Africa pub setkala s bruntálským grafikem Jaromírem Deatherem Bezručem, autorem přebalů svých desek. „Těší nás vřelé uvítání publika, slibuji, že v Bruntále nevystupujeme letos naposledy," vyjádřil se zpěvák Neurotic Machinery, který si říká Andrew Neurotico.

S grafikem Deatherem se hudebníci nechali zvěčnit na bruntálském hřbitově i morového sloupu na náměstí Míru. A právě fragment místního sloupu je na obalu desky Exi(s)t kapely, pokřtěné letos v březnu.

Pořadatelem Prometalfestu byl také tentokrát Petr Horčičák, který i vystoupil se svou skupinou Postmortem z Ryžoviště. „Publikum se může těšit na všechny tři interprety, kteří dnes vystoupili také na podzimním Prometalfestu," slíbil Petr Horčičák. Postmortem v Africa pubu představili průřez dosavadní tvorbou i pár nově komponovaných skladeb. „Rovněž tři skladby, které vyšly na kompilaci z posledního Prometalfestu," doplnil Horčičák.