Jde o snímek Hrana zlomu, kde herecké hvězdě z Ostravy zdatně sekunduje znepokojující hrdinka v podání Pavly Gajdošíkové.

Hrana zlomu vypráví příběh dvou dysfunkčních rodin – manželského páru vychovávajícího dcerku v napjaté atmosféře a ve sterilním prostředí luxusní vily a dospělého psychicky narušeného Viktora žijícího se svou matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejichž soužití se dá také stěží označit jako harmonické.

Představení finalistů Star Dance
StarDance zná své hvězdy a hned tři želízka pochází z Moravskoslezského kraje

Obě rodiny propojí náhlé dramatické okolnosti, které je dostanou na pomyslnou „hranu zlomu“ a jejich osudy se protnou v temné příběhové mozaice, která v divácích vyvolá potřebu vytvářet si domněnky o tom, kdo je oběť a kdo pachatel.

Trailer k filmu Hrana zlomu zde: 

Zdroj: Youtube

Ojedinělý český film, který si Lynchovsky pohrává s divákovou představivostí, je debutem režiséra Emila Křižky, který Kozuba obsadil i do svého krátkého filmu Ruchoth Raoth a jenž má na svém kontě i snímek Tři tygři ve filmu: Jackpot.

Ve filmu Hrana zlomu dále hraje Alena Sasínová-Polarczyk pocházející z Rožnova pod Radhoštěm, kde se vedle Ostravy Hrana zlomu natáčela a Petr Panzerberger. Kameramanem snímku je dlouholetý Křižkův kolega polského původu Ryszard Perzynski.

Jiří Krhut a Štěpán Kozub.
Ostravské duo poprvé s kapelou. Kozub s Krhutem vystoupí v Ostravar Aréně

„Po kinech, kde byla Hrana zlomu uvedena ve specializované žánrové distribuci pod hlavičkou Planet Dark, se díky Netflixu dostává k dalším divákům. Žánrovým filmům se na této platformě tradičně daří, což dokazuje i úspěch našeho předchozího filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, který se na Netflixu držel dlouho mezi nejsledovanějšími filmy. Proto věříme, že si tam Hranu zlomu diváci najdou a že tam podobných českých žánrovek bude přibývat, včetně těch z naší produkce. Žánrové tvorbě, hororům a thrillerům, se plánujeme věnovat i nadále. Pod labelem Planet Dark Original, kde vznikla Hrana zlomu, nyní chystáme například první české giallo, původně italský mysteriózní krimi žánr, s názvem Žluté květy v režii Lukáše Bulavy,“ říkají producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ze společnosti Bionaut.

Film Hrana zlomu do českých kin vstoupil 4. listopadu 2021.